کبود راهنگ بزرگترین شهرستان استان همدان در قاب تصویر

وبلاگ شخصی شهرام جمشیدی - شهردار گل تپه

 
کوه قلی آباد
نویسنده : شهرام جمشیدی - ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳۸٩/۱٠/٢٤
 

کوه زیبا و خاطره انگیز قلی آباد

این عکس رو در بهار ١٣٨٧ از نمای روستای قزلجه حاجیلو گرفتم. این کوه یکی از تفرجگاه های اصلی مردم کبودراهنگ و روستاهای حومه است. 

کوه قلی آباد با ارتفاع ٢٢٢٢ متر از سطح دریا و در قسمت شمالی کبودراهنگ و از سمت شرق به غرب دارای امتداد می‌باشد که این کشیدگی از روستای قزلجه حاجیلو تا اراضی روستای داقداق آبادادامه دارد.

در پوشش گیاهی این منطقه گیاهان و درختچه‌های گوناگونی از جمله بادام وجود دارد . بوته‌هایی چون آویشن،پیچک وحشی،گل شب بو ،رز وحشی،نیلوفر ابی،انجیر وحشی، قارچ کوهی و...می‌باشد که ساکنان مجاور برای مقاصد دارویی وغذایی از آن بهره می‌برند یکی دیگر از از نعمت‌های خدایی وجود زنبور عسل در این کوه می‌باشد که بیشتر از گیاهان این کوه برای ساختن عسل استفاده می‌کنند و این زنبور نسبت به زنبور عسل دارای جثه کوچکتری است و فقط در فصل تابستان در میان صخره های صعب العبور بازدهی دارند.

به علت وجود منابع آبی در این منطقه،در گذشته مکانی امن برای جانوران محسوب میشده‌است ولی طی ۵۰ سال اخیر بعلت استفاده از سلاح‌های گرم برخی از این جانوران منقرض و برخی نیز در حال انقراض میباشد.. جانورانی از قبیل روباه ، گرگ ،مرال، قوچ ، کفتار، آهو ، بز کوهی ،خرگوش ،جوجه تیغی،گراز وحشی، عقاب، کلاغ وحشی ، شاهین ، جغد کوهی ،سوسمار ،مار ،عقرب و...

عکس های مرتبط  در ادامه مطلب


دانه روغنیی کلزا

 

روستای قلی آباد

کوه گنجه خانه

دامنه کوه قلی اباد 1382

ﮔﻴﺎه داروئی ﺗﻮﻛﻠﻴﺠﻪ (چای گیاهی) lvandulifolia Stachys

درختچه بادام کوهی

قله کوه قلی آباد 1382

خواب زمستانی کفشدوزک ها - ارتفاعات قلی آباد

مهتاب قلی آباد

زمستان 1386 کبودراهنگ