غلامی : چشمه آب معدنی درمانی بیکربنات شهر گل تپه ظرفیتی برای گردشگری است

مهدی غلامی در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان همدان در کبودراهنگ اظهار کرد: چشمه آب معدنی درمانی بی کربناته شهر گل تپه ظرفیتی برای گردشگری است.

وی افزود: آبهای معدنی یکی از جاذبه های زیبای خداوند است که از این جاذبه ها در سراسر جهان به روشهای مختلف استفاده می نمایند و در بسیاری از کشورها نظیر فرانسه، ایتالیا، ژاپن، اسپانیا و سایر کشورها، با ایجاد ایستگاههای آب درمانی و شهرکهای توریستی آب معدنی یکی از محلهای فعالیت اقتصادی و جذب توریسم گردیده است.

غلامی ابراز کرد: در شهرستان کبودراهنگ نیز شاهد چشمه های زیبا و منحصر بفردی هستیم که یکی از آنها چشمه آب بیکربنات شهر گل تپه می باشد که این آب از زمان گذشته در مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می گرفته و هم اکنون نیز به همین روش مورد استفاده قرار میگیرد.

 رئیس میراث فرهنگی کبودراهنگ عنوان کرد: مالکیت این آب خصوصی بوده و سهامداران آن 144 نفر از اهالی شهر گل تپه می باشند که تا کنون از ارزش این آب بی اطلاع بوده اند و نتوانسته اند از این آب به طور شایسته بهره برداری نمایند.

غلامی اظهار داشت: این آب را بایستی از لحاظ ترکیبات شیمیایی مفید مورد آزمایش قرار دهیم و بدانیم چه خواص خوبی برای انسان دارد چون از زمانهای گذشته آبهای بیکربناته در درمان بیماریهای گوارشی، کبدی، رماتیسم و بیماریهای جلدی مورد استفاده قرار می گرفته است.

وی ابراز داشت: نهایتا بعد از آزمایش و دریافت نتیجه خوب می توانیم یک شرکت تعاونی تشکیل داده و در وسط عبور آب به مزارع کشاورزی یک ایستگاه آب درمانی برای مسافران و اهالی منطقه ایجاد نمایند که در این صورت خود سهامدار اصلی و مالک می باشند.

غلامی در پایان افزود: در صورت عدم توانایی تامین مالی برای ایجاد ایستگاه آب درمانی می توانیم با یک سرمایه گذار به صورت شراکتی شروع به این کار نمایند و در این صورت است که از این ظرفیت می توان در راستای ایجاد فضای گردشگری و توریستی نهایت بهره و استفاده را برد.

/ 0 نظر / 116 بازدید