آمادگی لازم گل تپه جهت اسکان مسافرین نوروزی

در ابتدای برگزاری جلسه ، آیاتی از کلام الله قرآن مجید تلاوت و سپس دستورهای کاری ، قرائت گردید. در بخش سخنرانی های ، حمیدرضا خدابنده لو رئیس اداره و دبیرشورا ، با اشاره به اهمیت گردشگری در جامعه و ضرورت فراهم سازی زمینه های فرهنگ سازی بیشتر برای توسعه  گسترش مقوله سفر به منطقه و سوق گردشگران استانی و کشوری به دیدار از تفرجگاههای طبیعی ای چون علیصدر و طبیعت بکر آن ، از آمادگی  منطقه در مهیا سازی مدارس و فضای خوابگاهها برای اسکان سفرهای امسال نوروزی خبر داد.

وی در توضیح بیشتر در همین زمینه  ، اضافه کرد : تدابیر و تمهیدات لازم جهت آماده سازی پنج مدرسه شبانه روزی منطقه به رسم سنوات گذشته ، اندیشیده شده است و این پتانسیل وجود دارد که با توسعه فضاو تحت پوشش قرار دادن کلاس های بیشتر آموزشگاهها و استفاده از همه امکانات موجود ، خدمت کمی و کیفی بهتری به فرهنگیان گردشگر نوروز سراسر کشور ، ارائه شود.

وی یکی  تبلیغات و اطلاع رسانی مکان مراکز و نقاط اسکان را بحث اصلی و از ابزارهای پیش برنده رونق جذب میهمان در منطقه عنوان و با تاکید بر نقش تاثیرگذار بخشداری ، شهرداری ،  شوراها و نهادهای ذیربط در این رابطه ، پایگاه و کمپ ویژه نوروزی در حوالی غارعلیصدر را از جمله خواست های همه ساله آموزش و پرورش منطقه در ایام نوروز و فصل تابستان ، برای سازماندهی ، سامان بخشی و بهبود دهی کیفیت خدمت به مسافران نوروزی بیان و اضافه کرد : پیگیر تحقق این موضوع هستیم و همکاری جدی مسئولین بخش و شهرستان ، می تواند این هدف به جا مانده را به نتیجه برساند.

در ادامه نیز ، بخشدار گل تپه و رئیس شورا ، با اشاره به اهمیت فرایند اسکان نوروزی و لزوم شناساندن گردشگاه تاریخی غارعلیصدر به هموطنان و جود جاذبه های فراوان این غار بزرگ آبی – خاکی ، نگاه و توجه به صنعت توریسم داخلی در کشور را ، فرصتی برای خوداتکایی فرهنگی در اقتصاد ، تقویت قدرت ملی و شکوفایی بازار کسب و کار و افزایش رفاه عنوان کرد.

معاون آموزش و نوآوری اداره بعنوان سخنران دیگر نیز به اعضای شورا در خصوص عملکرد آموزشی حوزه خود گفت : برنامه ریزی ها و هدفگذاری های مطلوبی برای رشد آموزشی و تقویت تربیت علمی دانش آموزان منطقه ، انجام شده است و امیدواریم ، با گام های موثر و روبه جلو ، در سال های آتی ، موفقیت های بیشتری را در این عرصه رقم بزنیم.

وی در زمینه اقدامات و فعالیت های  سال جاری تحصیلی با اذعان به این که نگاه جدی به رشته های آموزشی کار و دانش شده است ، تصریح کرد : یکی از برنامه ها و دغدغه های  مهم حوزه آموزش منطقه ، پویایی و ایجاد بستر اشتغال و حرفه شغلی در هنرستان ها و تربیت هنرجویان برای ورود به عرصه کار است و تلاش خواهیم کرد با بسیج همه امکانات و توانمندی ها، منطقه را به این افق آرمانی ، رهنمون نماییم.

او در تشریح موفقیت های حوزه ، درباره چگونگی  اعزام 8 هنرجوی منطقه به  مسابقات علمی – کاربردی استانی ، دستیابی به رتبه اول رشته برق و جوشکاری ، مقام چهارم طراحی دوخت و ششمی در جوشکاری و ... ،  صحبت کرد و با اشاره به این که استمرار و ارتقای توفیقات یکی از سیاست های بسیار مهم حوزه است ،  پشتیبانی وحمایت بیشتر نهادهای بخش ، شهرستان و استان در این فراسو  خواستار شد.

عبدالملکی معاون پرورشی نیز در بخش پایانی به برگزاری مسابقات قرآن و معارف اسلامی دانش آموزان و فرهنگیان اشاره کرد و کم و کیف اجرا را مورد تشریح قرار داد.

او گفت : در مرحله دانش آموزی به تفکیک مقطع ، پایه تحصیلی و رده جنسی بیش از 16 دورمسابقه در رشته های : قرائت ، حفظ ، مفاهیم ،  انشای قرآن کریم و نماز ، احکام عبادی ، اذان و اقامه و ... ، انجام و در مقطع فرهنگیان نیز در بخش خواهران و برداران علاوه بر اجرا تمامی رشته های یاد شده ، رقابت تفسیر قرآن کریم ، مفاهیم ادعیه های صحیفه سجادیه ، نهج البلاغه و همچنین تواشیح مذهبی برگزار گردید و در مجموع  برگزار کننده 12  دور مسابقه ، در سال جاری بوده ایم و برای سال آتی ، طبق برنامه ریزی های حوزه ، بناست برترین های این رقابت ها را به سطح استانی اعزام شود.

/ 0 نظر / 34 بازدید