جشن افتتاح یکصدمین کتابخانه عمومی استان همدان دردورترین نقطه ازشهرستان کبودراهنگ

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، کتابخانه‌ عمومی «شهید دینداری» در روستای باباخنجر شهرستان کبودراهنگ ، با حضور آقای مهندس سامری معاون برنامه ریزی استانداری، فرماندار شهرستان کبودراهنگ، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و جمعی از مسئولین شهرستان افتتاح شد.

معاون برنامه ریزی استانداری ضمن قدردانی از راه اندازی یکصدمین کتابخانه عمومی در استان همدان راه اندازی کتابخانه عمومی در روستاها را بسیار مهم دانسته و افزودند یکی از راههای رشد و ترقی در روستاها در زمینه های فرهنگی و اقتصادی ایجاد کتابخانه در این مناطق محروم می باشد.

ارشاد استعدادی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه این کتابخانه یکصدمین کتابخانه ای می باشد که دراستان همدان راه اندازی می شود افزود امیدواریم با حمایت مسئولین استانی وشهرستانی شاهد بهره برداری از کتابخانه های روستایی بیشتری درسطح استان باشیم .

استعدادی ادامه داد این کتابخانه هفتمین کتابخانه نهادی وسومین کتابخانه روستایی شهرستان کبودراهنگ می باشد که اعتبارهزینه شده برای راهاندازی این کتابخانه 400 میلیون ریال می باشد.

معینی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کبودراهنگ نیز درابتدای این مراسم بیان داشت با افتتاح دو کتابخانه روستایی دردهه مبارک فجر و راهاندازی کتابخانه های عمومی شیرین سو و داق داق آباد در آینده ای نزدیک به رقم خوبی درزمینه سرانه زیربنا درسطح شهرستان خواهیم رسید.

معینی با اشاره به راه اندازی کتابخانه عمومی شهید دینداری روستای باباخنجر جمعیت این روستا را 1900 نفر اعلام کرد که این روستا بعنوان دورترین  روستا از مرکز شهرستان و درمرز استان زنجان قراردارد.

/ 0 نظر / 65 بازدید