افتتاح هشتمین کتابخانه عمومی شهرستان کبودراهنگ با حضور پورمختار

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، محمدعلی پورمختار نماینده مردم شهرستان های کبودراهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی در حاشیه افتتاح کتابخانه عمومی ثامن الائمه (ع) روستای اکنلو شهرستان کبودراهنگ ضمن قدردانی از راه‌ اندازی کتابخانه‌ها در روستاها این حرکت ارزشمند را زمینه‌ساز رشد و شکوفایی استعدادهای بالقوه در روستاها قلمداد کرد.

وی تصریح کرد: بسیاری از بزرگان و دانشمندان از همین روستاها با مطالعه و حضور در کتابخانه‌ها به مقام‌های عالی رسیده‌اند که همین امر می‌طلبد نسبت به امر کتاب و کتابخوانی بیش از پیش اهمیت داد.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد با فعالیت‌های فرهنگی در روستاها و حمایت دهیاران و شوراهای اسلامی از شاخص فرهنگ در روستاها شاهد رشد همه جانبه در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در روستاها باشیم.

احسان قنبری فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کبودراهنگ نیز در ادامه این مراسم بیان داشت: با راه‌اندازی این کتابخانه شاهد افتتاح هشتمین کتابخانه عمومی در شهرستان کبودراهنگ هستیم  که علاوه بر این شهرستان کبودراهنگ دارای دو باب کتابخانه مشارکتی نیز می باشد.

قنبری ادامه داد :سرانه زیربنایی کتابخانه شهرستان با راه‌اندازی این کتابخانه به 1.6 دهم متر مربع برای هر صد نفر می‌رسد که با راه‌اندازی کتابخانه‌های در حال احداث شیرین سو و داق داق آباد این سرانه به 1.95 صدم متر مربع خواهد رسید

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان نیز با اشاره به نقش کتابداران در کتابخانه‌های روستایی اظهار کرد: کتابداران روستایی در شناسایی و جذب استعدادها به کتابخانه‌های عمومی، کتابخوان کردن کودکان در روستاها و جذب خانواده‌ها به کتابخانه‌ها نقش بسیار حساسی در ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح روستاها دارند.

ارشاد استعدادی بیان داشت: تلاش ما بر این است اولویت خود را در احداث کتابخانه‌ها از همین روستاها قرار دهیم و یکی از افتخارات اداره کل کتابخانه‌های عمومی راه‌اندازی کتابخانه در دورترین و محروم‌ترین نقاط استان است.

در خاتمه این مراسم با توجه به فضای توریستی و گردشگری روستای اکنلو که در 75 متری شهرستان کبودراهنگ قرار دارد، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس به همراه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و اعضای حاضر در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی از مجموعه انیستیتو پاستور، مرکز فعالیت پرفسور بالتازار در 60 سال گذشته که برای تحقیقات بیماری طاعون در منطقه فعالیت می کرد، بازدید کردند.

/ 0 نظر / 39 بازدید