سخاوت یک خانواده کبودراهنگی لذت زندگی را به چهار بیمار هدیه داد

دکترحسن بهرامی در گفتگو با خبرنگار کورنگ گفت: اعضای بدن حمیده بیاتی دختر 27 ساله ساکن روستای بابان که در اثر سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده وی به بیماران نیازمند اهدا شد.

وی افزود: پس از اظهار رضایت خانواده مرحوم بیاتی اهدای دو کلیه، قلب و کبد این جوان 27 ساله، به چهار بیمار نیازمند، زندگی تازه ای بخشید.

دکتر بهرامی ادامه داد: دو ماه پیش نیز عمه این مرحوم در شهرستان ساوه دچار سانحه برق گرفتگی شده بود که با رضایت خانواده اعضای بدن ایشان نیز به بیماران نیازمند اهدا شد تا برای همیشه نام این خانواده بابانی در عالم بخشندگی بدرخشد.

وی تصریح کرد: اهدای عضو امر نیکی است که در چند سال گذشته انسان های زیادی که از نارسایی اعضای بدنشان رنج می بردند را دوباره به زنده بودن و نفس کشیدن امیدوار کرده است.

مدیر شبکه بهداشت کبودراهنگ ادامه داد: بیماران بسیاری در جای جای کشور عزیرمان در فهرست انتظار طولانی پیوند کلیه و سایر اعضای بدن، لحظه های بودن یا نبودن را سپری می کنند و از این جهت بیماران مرگ مغزی با اهدای عضو همیشه زنده خواهند بود.

وی اضافه کرد: همه افراد باید به اهدای عضو به عنوان یک حرکت شایسته و نشانی از درایت و رشد معنوی در جامعه نگاه کنند زیرا پیوند اعضا حرکتی ایثارگرانه است که نشان از تفکر الهی و حس انسان دوستی در وجود اولیای دم دارد.

دکتر بهرامی در پایان ضمن ارج نهادن به این اقدام خداپسندانه از خداوند منان برای آن مرحوم طلب مغفرت و برای خانواده ایشان صبر و شکیبایی مسئلت کرد.

گفتنی است این اقدام خانواده بیاتی از سوی اعضای جلسه شورای اداری شهرستان کبودراهنگ که در فرمانداری برگزار شد مورد تحسین و تشویق قرار گرفت.

همه اعضای جلسه شورای اداری کبودراهنگ به پاس احترام، به اقدام این خانواده بابانی، عضو اهدای اعضاء به بیماران نیازمند شدند.

/ 0 نظر / 72 بازدید