مراسم تودیع و معارفه شهردار کبودراهنگ

به گزارش کورنگ؛ احسان قنبری فرماندار کبودراهنگ در مراسم معارفه شهردار خواستار حمایت از شهرداری شد و گفت: شهرداری کبودراهنگ از لحاظ درآمد شهرداری ضعیف است و باید چاره‌ای برای این مشکل اندیشیده شود.

قنبری گفت: برای رفع این مشکلات همکاری مردم و مسئولین دستگاه ها نیاز است که امیدواریم با تلاش شهردار جدید و همکاری شوراها این مشکلات حل شود.

وی با بیان اینکه شهر کبودراهنگ دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است اظهار داشت: برای رسیدن به پیشرفت و توسعه و عمران و آبادانی شهر به یک برنامه‌ریزی مدون نیاز است و این مسأله همکاری همه‌جانبه مردم، شوراها و شهردار را می‌طلبد.

فرماندار کبودراهنگ از شهردار خواست با همفکری مردم و شوراها گام‌های بلندتری برای آبادانی و عمران شهر کبودراهنگ بردارد تا حق مردم ولایتمدار این شهرستان و انتظارات آنها به خوبی ادا شود.

 در انتخاب شهردار دقت کنید

معاون عمرانی استانداری همدان هم گفت: با توجه به اینکه کبودراهنگ شهرستانی شهیدپرور و انقلابی است باید در حد متعالی به توسعه و پیشرفت دست یابد.

محمودرضا عراقی افزود: شورای اسلامی منتخب مردم هستند. بنابراین باید برای توسعه و پیشرفت شهر تلاشی مضاعف داشته باشند و موجب رضایت مردم شوند.

وی تأکید کرد: شهردار و شورا هر کدام باید وظایف خود را بشناسند و در حیطه وظایف خود فعالیت کنند و با همکاری و هماهنگی یکدیگر بتوانند فرصتی بهتر به مردم ارائه دهند. هچنین شوراها از تغییرات پی‌درپی شهردار پرهیز کنند؛ زیرا این تغییرات به شهر ما آسیب می‌رساند.

عراقی ادامه داد: در اقتصاد مقاومتی شفاف‌سازی یکی از چیزهایی است که باید به آن توجه کرد و شوراها و شهردار باید با یکدیگر شفاف کار کنند و اطلاع‌رسانی درست و به‌موقع داشته باشند و اعتماد مردم را به خود جلب کنند. همچنین وحدت نیز در کارهای اجتماعی ضروری است و شورا و شهردار باید با یکدیگر متحد باشند.

وی گفت: شهر کبودراهنگ با قدمت 55 ساله سهم بیشتری از توسعه ملی دارد که مسئولان باید تلاش بیش از پیش برای توسعه این شهرستان داشته باشند.

شورای اسلامی از شهردار حمایت کنند

مدیرکل امور شهری استانداری همدان نیز گفت: خوشبختانه شورای شهر کبودراهنگ افراد پخته و اهل مشورتی هستند و با همت و پشتکار می‌توانند در عمران و آبادنی شهر حرفی برای گفتن داشته باشند.

به گفته فرهاد فرزانه، از شهردار جدید نیز انتظار داریم که با تلاش و پشتکار در زیباسازی، عمران و آبادانی شهر همت کند و از هیچ تلاشی دریغ نکند؛ زیرا حق مردم ولایتمدار و شهیدپرور کبودراهنگ داشتن شهری آباد و توسعه یافته است.

 برای داشتن شهری آباد تلاش می کنم

در ادامه شهردار کبودراهنگ اظهار کرد: کبودراهنگ، شهر دارالمؤمنین استان است که با داشتن 116 شهید دفاع مقدس، پایگاه نوژه و غار علیصدر در جایگاه بسیار ویژه‌ای قرار دارد.

رضا بلالی ابراز امیدواری کرد تا بتواند مردم‌داری و مردم‌محوری را سرلوحه کار خود قرار دهد و اینکه با همه توان خود برای داشتن شهری آباد تلاش کند.

وی شوراها و پرسنل شهرداری را ظرفیت های مهم شهردار عنوان کرد و گفت: امیدوارم بتوانم انتظارات مردم شهر را برآورده کنم؛ بنابراین برای ساختن شهری ایده‌آل از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.

بلالی گفت: بودجه امسال شهرداری 4 میلیارد و 500 میلیون تومان بود که 43 درصد آن تحقق یافته و خوشبختانه از زمانی که وظیفه شهردار به من محول شده بیش از 70 درصد تحقق یافته است که امیدواریم تا پایان سال به 100 درصد برسد.

وی ایجاد پارکینگ در خیابان امام خمینی(ره)، ایجاد بازارچه ماشین، گرفتن پروانه بهره‌برداری کارخانه آسفالت با همکاری شوراها، ساماندهی معابر خاکی، احیای بافت فرسوده، زیباسازی شهر، تغییر بافت تجاری و مسکونی و... را از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده خود نام برد. بلالی اظهار کرد: ادارات کبودراهنگ 15 میلیارد ریال به شهرداری کبودراهنگ بدهی دارند که امیدواریم بزودی نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند و از مردم فهیم و انقلابی کبودراهنگ نیز درخواست داریم که ما را در داشتن شهری آباد و توسعه‌یافته یاری کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کبودراهنگ نیز گفت: ما باید با پشتکار و همتی مضاعف حرکتی رو به جلو داشته باشیم و بتوانیم چهره شهر را دگرگون کنیم و با زیباسازی شهر بخشی از انتظارات مردم را برآورده کنیم و با همکاری خود مردم گام‌های دیگر توسعه شهر را برداریم.

محمد رهگشا افزود: توجه به پتانسیل‌های شهرستان؛ شهرداری شهروندمداری، تکریم ارباب‌رجوع، حمایت از افراد بی‌بضاعت، اخلاق حسنه و... جزو برنامه‌های کاری شوراست که با اجرای هر یک از این برنامه‌ها می‌شود به موفقیت دست یافت.

در پایان این مراسم علی‌اصغر شیری تودیع و رضا بلالی به عنوان شهردار کبودراهنگ معرفی شد.

/ 0 نظر / 34 بازدید