یازدهمین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه گل تپه برگزار شد

یازدهمین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه با حضور اعضای و مدعوین در اداره آموزش و پرورش گل تپه برگزار شد .

رئیس اداره آموزش و پرورش گل تپه ، با اشاره به فعالیت های فرهنگی و تربیتی بزرگداشت ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر در منطقه ، راهپیمایی باشکوه و با صلابت روز 22 بهمن امسال اهالی ولایت مدار منطقه گل تپه را نشانه درایتمندی سیاسی و شعور بالای اجتماعی و فرهنگی مردمان این خطه از پهنه بزرگ استان عنوان کرد .

وی در گزارشی به تشریح فعالیت های فرهنگی و هنری در سطح مدارس این منطقه  پرداخت و در این زمینه تصریح کرد : بیش از 50 مراسم و آئین در روزهای پیروزی با مشارکت مدیران ، مسئولین و دانش آموزان در منطقه به اجرا درآمد و همزمان با آن نمایشگاههای فرهنگی در رده آموزشگاهی و منطقه ای برپا گردید.

خدابنده لو ، تجهیز و بهره مندسازی 7 مدرسه  شهری و روستایی محروم از  سیستم های گرمایشی استاندارد به امکانات و دستگاههای گرمایشی پکیج ، موتورخانه و نصب شبکه  و رادیاتور  شوفاژ با اعتبار بالغ بر280میلیون تومان  را از طرح های مهم عمرانی مدارس در منطقه خواند و ابراز امیدواری کرد با مشارکت های مردمی منطقه و فرا منطقه ای ، این طرح در مدارس دورافتاده روستایی بیشتری توسعه یابد.

وی در ادامه با بیان این که کیفیت در آموزش و روند تحصیل حرف اول را می زند خاطرنشان کرد در نیمه اول سال تحصیلی جاری با تعامل مناسب گروههای بازدید کننده و بازدید جامع و گروههای آموزشی ، بازخوردها مورد رصد قرار گرفته و تدابیر و اقدامات مناسبی در زمینه رفع مشکلات آموزشی مدارس و تدریس دروس پیاده شده است افزود : کارگاههای و دوره های خوبی و با کیفیتی در طول چند ماهه در سطح منطقه برای همکاران آموزشی ، برپا شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه در خصوص جشنواره خیرین ، نیکوکاری ، اسکان نوروزی 94 و ... ، نیز گفت : کمیته های اجرایی از اول اسفند فعال شده و با برنامه ریزی و تهمیدات ضروری و مقتضی ، در ایام مقرر ، آمادگی برای انجام این مناسبات فراهم شده است.

در ادامه نیز ابراهیم دهقانی خواه ، بخشدار و رئیس شورا ، با ابراز رضایت از برنامه و آئین های ویژه سالگشت پیروزی انقلاب ، خدمات و فعالیت های فرهنگی ادارات بخش و بویژه آموزش و پرورش منطقه در عرصه شکوهمندی راهپیمایی 22 بهمن ، را قابل تقدیر دانست.

او ریشه کنی معضل بیسوادی را مهمترین دغدغه فرهنگی امروز منطقه خواند و افزود : بیشترین آمار مربوط به بیسوادی به دلیل دورافتادگی روستاها ، در این نقاط وجود دارد که امیدواریم به مدد هم اندیشی ها و تصمیمات مناسب ستاد پشتیبان و تلاش و پشتکار همه مجریان امر ، اقدامات عاجل در زمینه تحت پوشش قرار دهی آموزشی طیف هدف ، صورت بپذیرد.

در خاتمه و پس از گفتگو و تبادل نظر ، چند تصمیم و مصوبه اجرایی بمنظور تسهیل روند پیشبرد برنامه های آموزشی اتخاذ گردید. 

/ 0 نظر / 33 بازدید