زنگ انقلاب در مدارس منطقه گل تپه طنین انداز شد

در اولین روز از ایام گرامیداشت دهه پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ، همزمان با مدارس سراسر کشور ، زنگ انقلاب در منطقه گل تپه و مدارس آن به صدا درآمد.

مراسم ویژه زنگ انقلاب منطقه در  دبیرستان بنت الهدی صدر شهر گل تپه ، با حضور جمعی از مسئولین آموزش و پرورش منطقه و ادارات دولتی بخش ، اجرا گردید.

حمید رضا خدابنده لو رئیس اداره ، در این مراسم و پس از طنین انداز شدن زنگ ، طی سخنانی ، با تبریک ایام شیرین سالروز پیروزی انقلاب و دهه فجر ، با بیان این که انقلاب اسلامی معجزه بزرگ الهی قرن است ،  شاخصه اسلام محوری و مردمی بودن آن را ، دلیل برتری ویژه این قیام در طول تاریخ دانست.

وی امام خمینی را امام و رهبر واقعی و همیشه دلها و اراده های مردم ایران خواند و تصریح کرد : انقلاب و نظام اسلامی در سایه هدایت و راهبری این مرجع عالیقدر و فرزانه اسلامی ، نظام طاغوتی دوهزارساله شاهنشاهی را سرنگون کرد و روح هویت ، حیات ، ایستادگی ایرانی – انقلابی را در کالبد این آب و خاک و مردمان آن دمید.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ، با اشاره به اوضاع اسفبار زندگی مادی و معنوی ملت ایران در دوره پیش از انقلاب و بویژه  تلاش خاندان منحوس پهلوی و ... ، برای حاکمیت نظام جور ، بردگی ، فسق ، خفقان و ظلمت در کشور ، انقلاب اسلامی را احیاگر ارزش های ملی و کرامت های اجتماعی و انسانی  ملت ایران در صحنه تاریخ عنوان کرد.

خدابنده لو ، اعطای بی چون و چرای امتیازات به آمریکا از سوی رژیم سرسپرده پهلوی را ، نمونه های بارز سبک سری و بی تفاوتی حکومت آن زمان نسبت به حق و حقوق کشور و ملت در ستم عنوان کرد و افزود : انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی با گذر از همه تگناهای بدو پیروزی دیروز  و تحریم های وارده امروزی ، هماره استوار و مستحکم در راه  اعتلا و اقتدار روزافزون نام و جایگاه ایران و ایرانی ، در پهنه بین الملل ، خدمت آفرینی می کند.

وی توسعه بهت آور علم و پژوهش و دست یابی به تکنولوژی نانو ، ماهواره ، هوا و فضا ، تسلیحات ، دارو و درمان و ... ، را از دست آوردهای بزرگ انقلاب و نظام اسلامی در سه دهه اخیر بیان کرد و افزود : امروز به پشتوانه این پیشرفت و پیروزی ، ترفند تحریم و تهدید  ( فرهنگی – اقتصادی ) جهانی ، خنثی و بی اثر بوده است .

اجرای سرود گروهی ، تقدیر از دانش آموزان برتر و نمونه آموزشگاه یاد شده پایان بخش این همایش فرهنگی و تربیتی بود.

/ 0 نظر / 133 بازدید